Classes/Staff

 

Teacher Division Room Grade Website
Chu, Michelle  1 100  7 Late Fr
Wrinkle, Barb  2 103  7
Dias, Ino 3 105  6/7 Fr
Parker, Erich 4 101  6/7 Fr
Davis, Anne 5 108  6/7
Cummings, Jaclyn 6 107  6/7
Humphries, Emily 7 309 6 Late Fr
Hara, Sue 8 106  5/6
Chan, Fannie 9 104  5/6
Moore, Melanie 10 102  5/6
Niseteo, Nela 11 301  5/6 Fr
Madu, Megan /
Ms.Natasha Stausgaard
12 202 5
Brunet, Suzanne 13 304  4/5 Fr
Ford, Ann 14 300  4/5
Nielsen, Alana 15 203  4/5
TBD 16  4
Borojevic, Antonia 17 303  3/4
Bergeron, Eric 18 307  3/4 Fr
Kazuta, Deniece 19 305  3
TBD 20 302  3
Johnson, Alison 21 21  3
Hirji-Padamshi, Tamiza 22 5  2/3
Thandal, Sulochana 23 17  2/3
Prevost, David 24 4 2/3 Fr
Green, Michelle /
Marble, Leah
25 3  2/3 Fr
Morissey, Andrea 26 20   2
Njegovan, Sandra 27 18  2
Masuhara, Senica 28 12  1/2
Jaswal, Danita 29 19  1/2
McDiarmid, Madison 30 1  1/2 Fr
Goldsmith, Emily 31 2  1/2 Fr
Dare, Amelia 32 7  1 Fr
Ng, Bev 33 13  1
Hallate, Denise 34 14  1
Cowley, Kristen 35 23  K/1
Lee, Nancy 36 15  K
Lukose, Anita 37 16  K
Maratovic, Wilma 38 8  K
Nero, Lesley 39 9  K
Wong, Sara 40 6  K Fr
Maitland, Kaila 41 10  K Fr

Administrators & Office

Karen Floyd  Principal
Sheila Rawnsley  Vice-Principal
Diana Sakic  Head Teacher
  Administrative Secretary
 Office Support – West Office
Susy Scigliano  Office Support – East Office
Godbout, Geneviève-Anne   Library Assistant

Resource Staff

 

Cordoni, Gina West Office Counsellor
Sihota, Nelum West Office Counsellor
Irwin, Jim Library Librarian
Hicks, Amandsa West Music Music
Winter, Jane Band Room Music
Worobets, Irene 36 Resource
Bryan, Veronica 34 Resource
Favaro, Vanda 35 ELL (M,W,Th)
Bertucci, Maria 306 ELL
Lai, Margaret 30 ELL
Zhou, Selina Library Settlement Worker

Educational Assistants

E.A. III
Vivian Chu E.A.
Sandra Arboleda E.A.
Terra Kellogg E.A.
Edo Nimrod E.A.
Judit Papai E.A.
Carli Shnurr E.A.
Margarita Gumal-In E.A.
Shelley Gonzalez E.A.
Sean Paredes E.A.
Josephine Ngai E.A.
Pina Trasolini Noon-hour supervisor
Claudia Mazzoleni Noon-hour supervisor
Nada Medjed Noon-hour supervisor
Alem Ambachew Noon-hour supervisor
Noon-hour supervisor
Lorraine Molnar Crossing Guard
Pina Trasolini Crossing guard
Custodians: Richard Cameron
Jun Domacena
Ben Ebuna
Greg Amato
Kunc, Frank